medi media Postęp
notariusz poznań grunwald Adwokat Piotr Mikołajczak

Świat potrzebuje aktywistów, a aktywiści potrzebują przestrzeni do zgłaszania problemów wymagających interwencji. Organizacją, która im to umożliwia jest między innymi Avaaz.

Jest to utworzony w 2007 roku portal umożliwiający użytkownikom społeczności tworzenie petycji. Sprawy, którymi zajmuje się Avaaz są różne.

Dotyczą między innymi spraw związanych z łamaniem praw człowieka, problemów ekologicznych, korupcji czy po prostu niesprawiedliwości. Hasłem, które towarzyszy portalowi od lat jest „Świat w akcji” co oznacza, że każdy ma szansę zgłosić przeciw wobec temu, co uważa za niesprawiedliwe.

Brytyjski dziennik The Guardian określił Avaaz mianem najszybciej rozwijającej się społeczności aktywistów. Wśród sukcesów, którymi może się poszczycić społeczność jest między innymi ochrona pewnejNorweżki, która została zgwałcona podczas pobytu w Dubaju.

Jak powszechnie wiadomoprawo islamskie przewiduje surową karę dla kobiet, którewspółżyjąz mężczyznąnie będąc jego małżonką. Dzięki naciskowi społeczności Avaaz na rząd i prośby o interwencje w tej sprawie kobieta wróciła do domu.