medi media Postęp

Bezpieczeństwo mienia z użyciem monitoringu GPS

spółka komandytowa co to https://mecenas-lodz.com.pl/uslugi/prawo-karne-wykonawcze/

Monitoring GPS to skuteczny sposób na ochronę mienia, w tym przede wszystkim pojazdów. Tego rodzaju zabezpieczenie sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku firm transportowych. Monitoring pozwala na kontrolowanie trasy każdego pojazdu. To oznacza, że kierowcy są pod stałą kontrolą, a właściciel floty uniknie sytuacji, w której pojazdy „znikają” bez ostrzeżenia. Żaden kierowca nie zmieni kursu bez wiedzy właściciela.

Monitoring GPS jest również szczególnie cenny w przypadku kradzieży pojazdu. Złodziej, który nie zdaje sobie sprawy, że auto jest pod kontrolą nie ucieknie daleko. Szybko zostanie namierzony za pomocą systemu alarmowego i będzie mógł być ujęty przez odpowiednie służby. Dużą zaletą jest w tym wypadku precyzja nawigacji GPS, która potrafi wskazać obiekt nawet z dokładnością do kilku metrów. Systemy GPS można połączyć z dodatkowymi zabezpieczeniami.

home-tip.pl

Kompleksowy system może obejmować takie rozwiązania, jak zdalna blokada kierownicy czy bieżące wysyłanie danych na temat lokalizacji na wskazany numer telefonu. Jeśli właściciel samochodu otrzyma powiadomienie o tym, że właśnie doszło do włamania, może po prostu zablokować kluczowe funkcje auta uniemożliwiając kradzież. GPS jest ponadto montowany we wszystkich urządzeniach mobilnych. To oznacza, że je również można monitorować za pomocą systemu nawigacyjnego. W sieci można znaleźć oprogramowanie ochronne, które nie tylko zabezpieczenia telefon czy tablet przed wirusami, ale również przed złodziejami.

Możliwość identyfikacji telefonu za pomocą strony internetowej to jedna z najbardziej przydatnych opcji w razie ewentualnej kradzieży.