medi media Postęp

Chirurgia naczyniowa

niemiecka umowa o pracę adwokat warszawa sprawy karne

Chirurgia naczyniowa zajmuje się leczeniem zaburzeń i chorób, które dotyczą układu naczyniowego. Chirurgia naczyniowa nie zajmuje się natomiast leczeniem chorób, które wchodzą w zakres kardiochirurgii oraz neurochirurgii. Mówiąc w największym skrócie – chirurgia naczyniowa zajmuje się schorzeniami żył, tętnic oraz naczyń limfatycznych. Szybki rozwój medycyny oraz nowych technologii w dużej mierze przyczynił się do wyodrębnienia dziedziny jaką jest chirurgia wewnątrznaczyniowa. Dzięki niej możliwe jest leczenie naczyń krwionośnych w zaawansowany technologicznie sposób.

Lekarze specjalizujący się w chirurgii naczyniowej to chirurdzy naczyniowi. Zajmują się oni leczeniem patologii tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Ich zadaniem jest przywrócenie naczyniom krwionośnym ich normalnych funkcji oraz formy. Lekarze ci zajmują się więc usuwaniem zwężeń i blokad, które utrudniają normalny przepływ krwi w organizmie. Chirurgia naczyniowa zajmuje się także określaniem tego, jakie są przyczyny zwężeń naczyń krwionośnych.

www.klinikadomow.pl

Według prowadzonych badań okazuje się, że głównym schorzeniem, które się do tego przyczynia, jest miażdżyca. Chirurgia naczyniowa zajmuje się także diagnozowaniem oraz leczeniem osób, u których stwierdzono tętniaka, zakrzepicę żył oraz żylaki. Pod opieką chirurgów naczyniowych są także pacjenci z tzw. zespołem stopy cukrzycowej, która jest przyczyną wielu amputacji. Ponadto lekarze tej specjalizacji zajmują się również zatorami tętniczymi a także zapaleniem naczyń krwionośnych.