medi media Postęp

Czy warto ubezpieczyć przewożony towar?

www.jet-pol.pl budowa katalizatora

Decydując się na skorzystanie z usług firmy transportowej, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie naszego towaru. Kiedy wynajmujemy firmę transportową najbardziej zależy nam na szybkim transporcie naszego towaru, ale przecież jeszcze ważniejsze jest to, aby ładunek dotarł na miejsce w stanie nienaruszonym.

Każda firma przewozowa musi mieć wykupione ubezpieczenie OC, ale pamiętajmy, że oznacza ono jedynie wypłacenie nam odszkodowania, jeśli udowodnimy, że winę za uszkodzenie ładunku ponosi wyłącznie przewoźnik. W praktyce bywa to bardzo trudne i może zająć wiele miesięcy.

Należy też pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, pożaru czy działań wandali lub złodziei. Na wypłatę odszkodowania w wyniku takich zdarzeń możemy liczyć jedynie wtedy, gdy wykupiliśmy ubezpieczenie CARGO.

www.kotfilemon.waw.pl

Na pewno warto je wykupić, gdy przewożony przez nas towar jest wyjątkowo cenny lub podatny na uszkodzenia. Szybki transport to jedno, ale bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze.