medi media Postęp

Czym zajuje się kardiolog

Radca prawny Bolesławiec poznań adwokat

Kardiolog jest lekarzem, który najogólniej mówiąc zajmuje się ludzkim sercem, jego wadami, chorobami oraz leczeniem. Do kardiologa należy się udać po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego, jeżeli ten stwierdził ku temu przesłanki i podejrzewa choroby związane z sercem. Lekarz kardiolog wykona choremu pacjentowi wszystkie niezbędne badania, dzięki czemu będzie mógł łatwiej zdiagnozować chorobę.

Jednak aby udać się do kardiologa niekoniecznie trzeba być chorym i podejrzewać u siebie problemy z sercem. Do tego lekarza można się bowiem udać także w celu kontroli, aby sprawdzić, czy nasz najważniejszy narząd działa poprawnie. Warto wówczas do kardiologa zabrać wyniki swoich ostatnich badań, np.

EKG, RTG klatki piersiowej czy echo serca. Lekarz kardiolog zajmuje się także wrodzonymi wadami serca – ich leczeniem oraz rozpoznawaniem. Dlatego tez pacjenci z takimi wadami są zobligowani do tego, aby regularnie, w celach kontrolnych, odwiedzać swojego kardiologa.

www.knaf.pl

Takie kontrolne wizyty są niezwykle ważne, gdyż pozwalają monitorować przebieg choroby, sprawdzać czy nie występują jej ewentualne postępy czy też może choroba zatrzymała się w rozwoju. Podczas wizyty u lekarza kardiologa pacjent może przejść podstawowe badania serca. W gabinecie lekarz może mu wykonać m.

in. echo serca oraz EKG. Takie podstawowe badania pozwolą kardiologowi zapoznać się z ogólnym stanem zdrowia serca pacjenta, wykryć wady i odstępstwa od normy w pracy organu.

Dzięki temu kardiolog będzie w stanie wybrać odpowiednie dla pacjenta leczenie.