medi media Postęp

Drony, czyli nowe rozwiązania w szybkim transporcie

http://adwokatmikolajczak.pl/ http://www.taxiberlin24.pl/transport-szczecin-berlin

Drony kojarzą nam się głównie z nowoczesną technologią wojskową, ale niewykluczone, że wkrótce zastąpią tradycyjnych kurierów. Drony, czyli bezzałogowe samoloty weszły już do powszechnego użytku w wojsku nie tylko amerykańskim, ale także polskim. Są też wykorzystywane przez cywilów – ich widok latających i filmujących tłum widzów w trakcie koncertów i innych wydarzeń nikogo już nie dziwi.

Coraz więcej firm rozważa jednak zastosowanie dronów jako środków szybkiego transportu powietrznego. Bezzałogowe samoloty mogłyby zastąpić tradycyjnych kurierów, znacząco obniżając koszty usług firm kurierskich. Dron jako samolot byłyby uniezależniony od korków, daną trasę mógłby też pokonać najkrótszą drogą.

Jego minusem jest jednak ograniczona ładowność – dron uniesie paczkę ważącą maksimum 2 kilogramy. Zastosowanie dronów do dostarczania przesyłek zapowiada Amazon, a także australijski serwis wypożyczania książek Zookal. Do rozwiązania są jednak nie tyle kwestie techniczne, co formalne – zgodę na tak masowe pojawienie się dronów muszą wydać urzędy odpowiadające za bezpieczeństwo lotów cywilnych.