medi media Postęp

Iglaki w przydomowym ogrodzie

skarga pauliańska

Iglaki są jednymi z popularniejszych roślin ogrodów przydomowych. To za sprawą w szczególności tego, że nie wymagają one zbyt dużego wkładu pracy. Pozostawione same sobie będą rosły równie piękne jak te przycinane.

Dodatkowo oprócz funkcji dekoracyjnej iglaki mogą pełnić także rolę efektownego żywopłotu. Najpopularniejszymi drzewami iglastymi w ogrodach przydomowych są choinka kanadyjska, jodła balsamiczna, cis pospolity, cis pośredni oraz jodła koreańska. Z większą ofertą drzewek spotkamy się tuż u źródła, dlatego warto sprawdzić ofertę – choinki producent. Pośród krzewów dużą popularnością cieszą się cyprysik groszkowy, jałowiec płożący oraz tuja – żywotnik zachodni.

Te gatunki sprawdzą się w szczególności w ogrodach zacienionych. Będą ozdobą nie tylko w sezonie, ale również poza nim. Ponieważ iglaki bardzo dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne, będą idealną dekoracją ogrodów zimowych.

Iglaki są szczególnie polecane wszystkim zapracowanym. Nie wymagają pielęgnacji, jednak wymagają wolnej przestrzeni. Jeśli więc nie dysponujesz zbyt dużą ilością miejsca w swoim ogrodzie, nie decyduj się na nie.