Jak rozwijało się Amnesty International?

Początki Amnesty International datuje się na lipiec, 1961, wtedy też odbyło się międzynarodowe spotkanie sympatyków apelu prawnika Petera Benensona, na którym podjęto decyzję o utworzeniu międzynarodowego ruchu na rzecz obrony wolności wyrażania opinii i wyznawania religii.
W londyńskiej dzielnicy Mitre Court powstały biuro i biblioteka, gromadząca informacje o przykładach naruszenia praw człowieka (w 1962 było tam już 1200 udokumentowanych spraw).
Pierwsze grupy powstały w Wielkiej Brytanii, RFN, Holandii, Włoszech a także Szwajcarii i działały przez tzw.
„sieć trójek”- każda z nich zajmowała się trzema więźniami sumienia z trzech głównych obszarów polityczno-ekonomicznych świata: państw kapitalistycznych, socjalistycznych i rozwijających się.
W ciągu kolejnych lat następował rozwój struktur organizacji, która na konferencji belgijskiej w 1962 roku przyjęła nazwę Amnesty International.
W tym samym roku powstał Fundusz Więźniów Sumienia (służący pomocą więźniom i ich rodzinom).
Rok później Międzynarodowy Komitet Wykonawczy (IEC), Międzynarodowy Sekretariat (siedziba AI) oraz Biuro Badawcze, na bieżąco śledzące losy więźniów.
Przeczytaj również: Prawo autorskie
Przeczytaj również: Caritas Polska
Przeczytaj również: Pilne Akcje, czyli jak działa Amnesty International
Polecane artykuły

Amnesty International przeciwko torturom
pomoc prawna dla polaków w niemczech Jak wyjść z długów – sprawdź na darmowyprawnik.eu Na całym świecie państwa torturują ludzi. Jest to sprzeczne z prawami człowieka. Amnesty International od 50 lat zajmuje się kampanią przeciwko torturom. Trzydzieści lat temu, dzięki skoncentrowanym działaniom,

Warto od czasu do czasu badać serce
Radca prawny Kraków Radca prawny Bolesławiec Zazwyczaj jest tak, że dopóki nic się nie dzieje, dopóki nie zauważamy żadnych oznak, że nasz organizm nie do końca funkcjonuje tak jak powinien, to nawet nie pomyślimy o tym, aby pójść do lekarza. Czujemy się dobrze, nic nam nie dolega, to po co mamy