medi media Postęp

Kardiologia- jaka dieta dla Twojego serca?

www.chwast.com.pl http://www.terapeutica.pl/

Stwierdzenie, że jesteś tym co jesz ma większe znaczenie niż możemy sądzić. Dieta wpływa na nasze zdrowie i wiele zależy od tego czy jest poprawnie skomponowana. Wszelkie niedobory oraz każdy nadmiar określonych składników pokarmowych negatywnie odbijają się na kondycji ludzkiego organizmu. Często jadłospis ma niemałe znaczenie dla zachowania prawidłowego funkcjonowania serca i układu krwionośnego. Wielu kardiologicznych pacjentów zanim trafiło do gabinetu specjalisty nie zwracało większej uwagi na to co kładzie na talerz. Jak skomponować dietę dobrą dla serca? Kilka wskazówek znajdziesz w poniższym artykule.

Jedz to co dobre, unikaj tego co złe

Aby nie być zmuszonym zbyt często odwiedzać kardiologa warto stosować dietę bogatą w ryby, owoce morza, warzywa strączkowe, a także świeże owoce. Warto ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa i nadmiernej ilości jajek. To w znaczący sposób wpłynie na poprawę wyników badań dotyczących poziomu cholesterolu we krwi. Istotne jest by na talerzu osoby troszczącej się o prawidłowe działanie serca znajdowały się produkty bogate w witaminę C i E, a także flawonoidy, beta-karoten i powszechnie znany błonnik pokarmowy. Lepiej unikać zbyt dużej ilości ciężkiego alkoholu, choć lampka czerwonego wina uchodzi za działająca jak najbardziej prozdrowotnie. Należy uważniej przyglądać się na to jakich tłuszczy używa się w czasie przygotowania posiłków.

Zdecydowanie lepszym wyborem niż tradycyjny olej rzepakowy jest oliwa z oliwek. Dzięki prawidłowemu odżywianiu można poprawić funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Jesteś tym co jesz – nabiera zupełnie nowego wyrazu, gdy staramy się przestrzegać określonej diety. Chcąc odżywiać się korzystnie dla naszego serca lepiej skonsultujmy swoje postanowienia żywnościowe z dietetykiem, który pomoże dobrać najbardziej odpowiadający potrzebom danego organizmu jadłospis, co pozwala uniknąć wszelkich niedoborów i nadmiarów poszczególnych składni składników spożywczych w codziennych posiłkach. Niezawodnym pomocnikiem w trosce o zdrowe ciało jest zawsze sport. Podjęcie odpowiedniego planu żywienia bez znalezienia najbardziej odpowiadającej preferencjom danej osoby dyscypliny sportowej to tylko połowa drogi do sukcesu. Dzięki regularnie podejmowanemu wysiłkowi fizycznemu poprawia się krążenie krwi i praca samego serca. Dlatego jest on konieczne wskazany dwa do trzech razy w ciągu tygodnia. Warto zmagając się z różnymi schorzeniami kardiologicznym, przed przystąpieniem do danej aktywności skonsultować możliwość jej pojęcia z trenerem personalnym oraz lekarze. To uchroni każdego pacjenta przed negatywnymi skutkami źle dobranego treningu. Wbrew pozorom, choć sport powszechnie równa się zdrowie, może on także zaszkodzić. Podejmowanie wysiłku, który przerasta możliwości wydolności danej osoby to ryzyko zasłabnięcia i wielu innych powikłań, o których kompletnie nie myślimy pokonując coraz szybciej na bieżni kolejne metry lub unosząc coraz cięższe ciężary.