medi media Postęp

Kiedy warto stosować poduszkę antywstrząsową?

https://komorniksadowy.rzeszow.pl/ adwokat środa wlkp

Musimy mieć świadomość, że w pierwszych dniach i tygodniach życia, dzieci mają bardzo delikatny kręgosłup, a do tego ich głowa jest stosunkowo duża w porównaniu do reszty ciała, co oznacza, że dziecko nie jest w stanie jej samo podtrzymywać. Dlatego to dorośli powinni o tym pamiętać i podpierać główkę dziecka. Czasami jednak nie jest to możliwe, jak chociażby w foteliku samochodowym. Wówczas warto zainwestować w poduszkę antywstrząsową, która będzie chroniła szyję i głowę naszego dziecka przed mikro urazami – Sklep Bikeovo

Czym jest poduszka antywstrząsowa?

Jeśli nie wiemy jakie zadanie mają konkretne akcesoria dla dzieci, to mogą nam się one wydawać niepotrzebne. Dlatego też warto sprawdzić, czym jest poduszka antywstrząsowa dla dzieci. To poduszka, która ma płaski środek i dwa miękkie skrzydełka, które wyrastają po jego bokach. Dzięki temu taka poduszka antywstrząsowa utrzymuje główkę dziecka w stabilnej pozycji i nie pozwala jej się układać pod nieodpowiednim kątem, gdy dziecko zaśnie w foteliku samochodowym.

Gdzie warto wykorzystywać taką poduszkę antywstrząsową?

Fotelik samochodowy to nie jedyne miejsce, w którym powinniśmy wykorzystywać poduszkę antywstrząsową. Dobrze zrobimy, jeśli będziemy ją stosować również w spacerowych wózkach. Będzie ona nie tylko podpierała główkę dziecka, ale również zminimalizuje odczuwane wstrząsy, które pojawią się podczas jazdy samochodem czy spacerów. Świetnie się sprawdzi również podczas przewijania dziecka, albo wówczas, gdy będziemy chcieli je położyć na jakiejś twardej powierzchni. Zobaczmy jak działa poduszka antywstrząsowa i dlaczego warto z niej korzystać. Takie poduszki antywstrząsowe są oferowane w różnych kolorach, a to oznacza, że świetnie będziemy mogli je dopasować do wyglądu fotelika czy wózka. Nie mniej pamiętajmy o tym, że nie trzeba z niej korzystać, jeśli dziecko śpi w łóżeczku, na materacu, który jest dla niego przystosowany. Nie mniej, podczas podróży, warto aby towarzyszyła nam poduszka antywstrząsowa i chroniła nasze dziecko przed mikro urazami.