medi media Postęp

Konewka, podstawka, czy zraszacz

Komornik Józefów - Kancelaria Komornicza Arona Czubkowskiego ul. Cicha 1/2, 00-353 Warszawa

Zasadnicze pytanie związane z podlewaniem brzmi, czym i jak podlewać. Bowiem to, że określimy wilgotność podłoża to dopiero początek naszej pielęgnacji. Okazuje się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawodnienie kwiatów ma ogromne znaczenie. To właśnie od sposobu podlewania zależy, czy roślina będzie dobrze rosła.

http://ogrodybotanika.pl/nawadnianie-ogrodow

Nie wystarczy nalać trochę wody, trzeba jeszcze sprawdzić, czy kwiat się już „napił”. W tym celu konieczne jest zadbanie o kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze zasadniczą kwestią jest posadzenie rośliny w taki sposób, aby w doniczce pozostało około dwóch centymetrów wolnej przestrzeni od górnej krawędzi. Co przede wszystkim ograniczy rozlewanie wody i wypłukiwanie ziemi.

Jak również jest niezbędne do odpowiedniego podlewania. Bowiem należy wypełnić doniczkę wodą, aż po jej brzeg. W ten sposób zaobserwujemy wsiąkanie w głąb podłoża i pojawienie się wody na podstawce. Jeżeli odbywa się to w bardzo krótkim czasie, oznacza to, że roślina jest przesuszona i konieczne jest ponowne nalanie wody.

Jednak tym razem bezpośrednio do podstawki.