medi media Postęp

Konsultacje kardiologiczne

https://gierczycka.pl/ adwokat warszawa prawo karne

Konsultacje kardiologiczne prowadzone są z lekarzem kardiologiem. Wskazaniem do ich przeprowadzenia są przebyte choroby serca, jednak nie tylko. Na taką konsultację warto jest się udać także profilaktycznie oraz kontrolnie. Konsultacje kardiologiczne dostępne są dla wszystkich – zarówno dorosłych jak i dzieci. W przypadku dzieci konsultacje odbywają się z kardiologiem dziecięcym. Pierwsza konsultacja kardiologiczna trwa zazwyczaj około pół godziny.

Jest to czas, kiedy lekarz musi zapoznać się z pacjentem, historią jego chorób, wynikami przeprowadzonych badań. Lekarz kardiolog podczas pierwszej takiej konsultacji musi także przeprowadzić dokładny i wnikliwy wywiad z pacjentem. Zazwyczaj tez przed pierwszą konsultacją kardiologiczną wykonywane jest podstawowe badanie EKG. Na podstawie otrzymanego wyniku z tego badania lekarz kardiolog może zlecić konkretne badania a także lepiej sprecyzować swoje pytania podczas wywiadu. Jak natomiast sam pacjent powinien się przygotować do pierwszej konsultacji kardiologicznej? Na pierwszą wizytę koniecznie powinien przynieść wyniki ostatnich badań kardiologicznych, a także jeżeli takowe były przeprowadzane – wyniki badan krwi i poziomu cholesterolu. Jeżeli w ostatnim czasie pacjent był leczony w szpitalu to powinien zabrać ze sobą także kartę informacji ze szpitala a także spis wszystkich zażywanych przez siebie obecnie leków.

Jeżeli chory cierpi na nadciśnienie tętnicze to powinien na konsultację kardiologiczną zabrać także zapis regularnych pomiarów ciśnienia.