medi media Postęp

Magnolia: idealna roślina do przydomowego ogrodu dla wymagających

alechoinki.pl https://www.komornik-tomczak.pl/

Magnolia to roślina występująca w około dwustu pięćdziesięciu gatunkach. Jest rodzajem drzewa, lub krzewu, królującego w niejednym przydomowym ogrodzie. Jest wybierana głównie ze względu na swoją niebywałą dekoracyjność, bo potrafi odmienić każdy ogród, w miejsce jak z bajki. Jednak, aby móc cieszyć się jej urokiem trzeba włożyć wiele pracy w jej pielęgnację. Magnolia jest rośliną bardzo wymagającą.

Potrzebuje ona nasłonecznienia i ciepła do tego, aby móc prawidłowo się rozwijać. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby zabezpieczać ją przed wiatrem oraz w miarę możliwość zapewnić miejsce zaciszne. Do ogrodów przydomowych szczególnie polecane są niższe odmiany magnolii, osiągające maksymalną wysokość do 5 metrów. Warto zwrócić uwagę na takie gatunki jak Magnolia soulangeana, Magnolia loebneri, Magnolia stellata oraz Magnolia liliflora. W przypadku zdecydowania się na karłowate gatunki magnolii, osiągające wysokość do 2,5 metra, warto sadzić je grupowo, aby wydobyć z nich maksymalną dawkę piękna.

Magnolia jest idealną rośliną do przydomowego ogrodu dla wszystkich miłośników piękna, którzy będą w stanie poświęcić jej należytą uwagę.