medi media Postęp

Najczęstsze problemy z firmami kurierskimi

prawnik piła likwidacja szkód majątkowych

Korzystając z usług firm kurierskich, musimy się liczyć z tym, że nie wszystko przebiegnie tak, jakbyśmy sobie życzyli. Kiedy decydujemy się na wysłanie przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, zależy nam przede wszystkim na szybkim transporcie.

Musimy się liczyć jednak z tym, że natrafimy na różnego rodzaju problemy. Największym, ale na szczęście raczej rzadkim kłopotem jest zaginięcie naszej przesyłki.

www.wystawa-galeria.pl

Najczęściej winę ponoszą nieuczciwi kurierzy, ale dla klientów to żadne pocieszenie, nawet jeśli firma wypłaci odszkodowanie. Zdarza się bowiem, że przesyłka była przedmiotem bezcennym, którego wartości nie da się zrekompensować pieniędzmi.

Najczęstszy problem z firmami kurierskimi to jednak problem ze skutecznym odebraniem przesyłki. Nie wszyscy kurierzy dzwonią, uprzedzając o porze dostarczenia towaru.

Oznacza to, że odbiorca musi cały dzień czekać, aby nie minąć się z kurierem. Niestety i tak zdarzają się firmy, których kurierzy i tak się nie pojawiają, a później utrzymują, że byli na miejscu, ale nikogo nie zastali.

Dobrej metody, aby tego uniknąć, nie ma. Kłopot ze skutecznym odebraniem przesyłki oznacza, że przesyłka kurierska traci swój podstawowy walor, jakim jest szybki transport.

Kolejne problemy, na jakie można natrafić, to niechęć firmy do uznania reklamacji i wypłacenia nam odszkodowania. W tej sytuacji pozostaje nam pomoc rzecznika praw konsumentów.