medi media Postęp

Od kiedy i w jaki sposób otulać dziecko?

https://atl-law.pl Pomoc prawna Bolesławiec

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem otulacza, to powinniśmy wiedzieć, że będzie to świetna decyzja, której z pewnością nie będziemy żałować. Dodatkowo jeszcze trzeba zaznaczyć, że jeśli taki otulacz ma zdać test, jeśli faktycznie ma w prawidłowy sposób spełnić swoje zadanie, to musi być używany w odpowiedni sposób. To oznacza, że zanim nasze dziecko pojawi się na świecie i zanim zaczniemy korzystać z takiego otulacza, powinniśmy w pierwszej kolejności jak najwięcej poczytać na jego temat. Wówczas będzie istniała większa szansa, że będziemy wiedzieli jak otulać dziecko, a więc docenimy możliwości jakie zyskamy, inwestując w taki otulacz.

O tym warto wiedzieć

Przede wszystkim warto pamiętać, że otulacz ma dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy po 9 miesiącach, które dziecko spędziło w ciasnym, przyciemnionym i cichym wnętrzu brzucha swojej mamy, pojawia się nagle w naszym świecie, gdzie jest sporo światła, dźwięków, różnych zapachów i bodźców, czuje się zagubione i przerażone. Dlatego też warto kupić taki otulacz i zacząć nim otulać dziecko już od pierwszych chwil jego życia. Wówczas pomożemy mu się spokojniej zaaklimatyzować w tym świecie i sprawimy, że poznawanie tego świata będzie przyjemniejsze. Nie mniej warto pamiętać, aby z takiego otulacza nie korzystać dłużej niż do 3 miesiąca życia. W tym czasie dziecko staje się bardziej ruchliwe, z pewnością będzie potrzebowało więcej przestrzeni, a jeśli cały czas będzie tak szczelnie otulone, to może się okazać, że niechcący zaburzymy jego rozwój.

www.kotel.com.pl

Oczywiście nie powinniśmy tego otulacza zabierać tak z dnia na dzień. Stopniowo powinniśmy jednak wiązać go coraz luźniej, aż w końcu całkowicie z niego zrezygnujemy.

Jak to zrobić?

Oczywiście, aby taki otulacz spełniał swoje zadanie, musimy najpierw dowiedzieć się, jak prawidłowo z niego korzystać. Przede wszystkim musimy dopilnować, aby dziecko było nakarmione i przewinięte. Następnie otulając je takim otulaczem powinniśmy się upewnić, że jego nóżki i rączki są blisko tułowia.

Owijamy je w formę takiego kokona, pilnując, aby jedynie główka wystawała na zewnątrz. Oczywiście musimy również dopilnować, aby dziecko nie było owinięte ani zbyt luźno, bo wówczas otulacz nie spełni swojego zadania, ani za ciasno, bo wówczas dziecku będzie niewygodnie i również nie będzie chciało w nim leżeć. Dodatkowo jeszcze powinniśmy dopilnować, aby otulać dziecko w taki sposób, żeby nic się nie rozwiązało i nie odkryło, jak również powinniśmy korzystać z tkaniny, która będzie oddychająca, tak abyśmy mieli pewność, że dziecku naprawdę będzie tak wygodnie. Warto zobaczyć co może dać dziecku otulacz. Ale nie mniej ważna jest wiedza, kiedy z niego korzystać i w jaki sposób, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt.