medi media Postęp

Poznańskie fabryki Volkswagena

poznań adwokat Markowe akcesoria skoda kupisz w promocyjnych cenach

Volkswagen to marka samochodów, która cieszy się dużą popularnością i uznaniem na całym świecie. Niektóre z modeli pojazdów produkowane są w poznańskich fabrykach koncernu. W Poznaniu od ponad 20 lat prężnie działają zakłady Volkswagena.

W fabryce wytwarzane są samochody użytkowe – Volkswagen Caddy oraz Transporter T5. Zakłady zatrudniają ponad 6,5 tysiąca pracowników. Każdego roku z fabryki wyjeżdża ponad 150 tysięcy samochodów użytkowych.

Ponadto oprócz pojazdów, w halach produkowane są podzespoły oraz części do samochodów. Szacuje się, że każdego roku w fabryce produkuje się aż 4,5 miliona egzemplarzy komponentów, które trafiają do większości marek samochodowych należących do koncernu Volkswagena. Ze statystyk wynika, że aż jedna trzecia samochodów pochodzących z europejskich zakładów produkcyjnych Volkswagena posiada głowicę silnika wyprodukowaną w Poznaniu.

www.ecocomplex.com.pl

Fabryki Volkswagena w poznaniu to nie jedyna inwestycja koncernu w Polsce. W 2016 roku zostaną otwarte we Wrześni kolejne zakłady pod szyldem marki.