medi media Postęp

Produkcja silników Opla w Polsce

Potrzebny Ci zaufany radca prawny? adwokatzajac.pl - skuteczny adwokat. adwokat rozwody gliwice

Opel to jedna z czołowych marek koncernu General Motors, która jest znana i lubiana przez Europejczyków. To sprawia, że koncern zdecydował się zainwestować swój kapitał w fabryki Opla na terenie Polski. W Gliwicach znajdują się zakłady produkcyjne, gdzie montowana jest Astra. Z kolei w Tychach znajduje się fabryka silników samochodowych do pojazdów tej marki. Zakład w Tychach zatrudnia pół tysiąca osób i mieści się na terenie 21 hektarów.

Produkowane są tutaj silniki napędzane olejem napędowym o pojemności 1, 7 litra. Fabrykę uruchomiono w 1999 roku i do tej pory wytworzono tutaj ponad 2, 5 miliona silników. Jednakże warto wspomnieć, że koncern planuje modernizację i rozbudowę zakładów produkcyjnych w Tychach. Inwestycja ma zakończyć się w 2017 roku i umożliwić produkcję czterocylindrowych silników diesla z aluminium. Planowana jest budowa linii produkcyjnej oraz budynków.

Szacuje się, że powierzchnia hal fabrycznych zwiększy się o jedną trzecią ibędzie to kosztowało koncern około 250 milionów euro.