medi media Postęp

Systemy kamer telewizji przemysłowej

https://www.prapa.pl/ https://supportme.pl/mikrorachunek-podatkowy/

System kamer telewizji przemysłowej, czyli tak zwane CCTV to telewizja w układzie zamkniętym. Instalacja może być skutecznym sposobem zabezpieczania mienia i osób. Aby jednak było to możliwe, system musi być odpowiednio dobrany i właściwie zainstalowany.

Kluczowe jest rozmieszczenie kamer w najważniejszych punktach obiektu. Aby wskazać miejsca, w których kamery powinny się znaleźć, trzeba wstępnie przewidzieć wszelkie możliwe zagrożenia. Warto przy tym wziąć pod uwagę nawet zagrożenia mało prawdopodobne – tylko wtedy będziesz miał pewność że system realnie zabezpiecza obiekt.

Ponadto bardzo ważne są również parametry samych urządzeń. Kamery o gorszej specyfikacji będą tańsze, ale mogą okazać się niewystarczające w przypadku prawdziwego zagrożenia. Aby zrozumieć jak ważna jest dobra kamera, wyobraź sobie, że doszło do włamania na terenie Twojej nieruchomości.

Chcesz ustalić przebieg zdarzenia i najlepiej wizualnie zidentyfikować złodzieja. Może się jednak okazać, że włamywacz był na tyle daleko od kamery, że odczytanie rysów twarzy, czy nawet płci złodzieja nie jest możliwe. Zdarza się że kamera o zbyt niskiej rozdzielczości obejmuje na przykład tylko połowę długości korytarza.

Jeżeli złodziej wejdzie do pokoi znajdujących się na końcu holu, może pozostać anonimowy nawet pomimo nagrania. W takim wypadku kamery mają jedynie rolę odstraszającą dla złodzieja. Ewentualnie mogą też pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia, ale z pewnością system nie spełni swojej roli w sposób satysfakcjonujący dla właściciela obiektu.