medi media Postęp

Top 10 ulubionych zabawek do kąpieli. Twoje dziecko też je pokocha!

adwokat sprawy karne warszawa https://www.prawo-niemcy.pl/prawo-pracy-na-terenie-niemiec/

Kąpiel to czas, w którym z jednej strony dziecko powinno się powoli wyciszać, aby później było mu łatwiej zasnąć. Z drugiej strony, powinna to być również chwila na beztroską zabawę, oczywiście pod czujny okiem rodzica. A jak zabawa, to konieczne są odpowiednie akcesoria, które sprawią, że dziecko będzie mogło się przenieść w inny świat i nie będzie się nudziło w wannie. Co więc możemy wybrać, aby mieć pewność, że taka zabawka do kąpieli będzie nie tylko ciekawa, ale również bezpieczna? Jak się okazuje, mamy tutaj sporo ciekawych propozycji, dlatego też, warto się zastanowić, która z nich najbardziej zainteresuje nasze dziecko.

Dopasowane do dziecka

Oczywiście takie zabawki powinny być dopasowane do dziecka. Z jednej strony do jego wieku, tak abyśmy mieli pewność, że nie zrobi sobie nimi krzywdy, ale też żebyśmy mieli pewność, że będzie umiało się nimi bawić i nie będzie się nudziło. Możemy więc wybierać spośród różnych gumowych i kauczukowych zabawek, które swobodnie będą pływały po wodzie, a nasze dziecko będzie mogło je łapać.

Mają one różne kształty, wielkości, proponowane są jako pojedyncze elementy, ale również jako całe zestawy, dlatego też, warto się przyjrzeć różnym możliwościom, aby określić, która z nich będzie najlepsza. Dodatkowo możemy kupić zabawki, które będą przyczepiane do ściany albo brzegu wanny, a nasze dziecko będzie mogło w nie wlewać wodę, żeby ta lecąc różnymi rurkami, ostatecznie lądowała w wannie, po drodze wprawiając w ruch różne elementy. Możemy tutaj wybrać zabawkę, która swoim kształtem będzie przypominała kran, taką ze słonikiem, albo łodzią podwodną. To oznacza, że bez problemów powinniśmy wybrać taką wersję, która najbardziej będzie podobała się naszemu dziecku. Dla najmniejszych dzieci proponowane są również książeczki do kąpieli. Spokojnie można je zamoczyć i nic się z nimi nie stanie, a dodatkowo niektóre z nich pod wpływem wody z szarych i wyblakłych, zamieniają się w kolorowe i ciekawe.

Jakie jeszcze mamy propozycje?

Przyglądając się zabawkom do kąpieli, które są najczęściej wybierane, możemy natrafić na pływającą kuchnię.

Mamy tutaj gazówkę, garnki, łyżki i niezbędne akcesoria, a więc dziecko będzie mogło spędzić w wodzie czas na fajnej zabawie. Proponowane mogą być nam również specjalne klocki, które będą unosiły się na wodzie. Tutaj do wyboru będziemy mieli coś dla dziewczynek – zamek z księżniczką, albo dla chłopców – lądowisko dla samolotów czy port dla statków. Możemy również wybrać zabawki, które będą wyposażone w specjalne wiaderka. One z jednej strony mogą służyć do zabawy, a po jej skończeniu pomogą w szybkim uprzątnięciu zabawek i ich wygodnym przechowywaniu. Proponowane są nam również zabawki piankowe, przyjemne w dotyku, kolorowe, odporne na zniszczenie, a jeśli nasze dziecko poza samą zabawą lubi również trudniejsze zadania, to spokojnie możemy dla niego kupić specjalne puzzle, które będzie mogło układać w wodzie. Mamy sporo możliwości jeśli chodzi o zabawki do kąpieli.

Warto poznać te najbardziej popularne, aby ułatwić sobie ostateczny wybór.