medi media Postęp

Śledzenie przesyłek kurierskich to już standard

przewozy Tarnów Niemcy

Możliwość śledzenia przesyłek minimalizuje ryzyko ich zaginięcia w trakcie transportu. Śledzenie przesyłek jest możliwe dzięki temu, że firmy kurierskie nadają im numer zakodowany w postaci kodu kreskowego.

http://www.taxiberlin24.pl/taxi-szczecin-berlin

Jest on skanowany przy nadaniu, przy wejściach i wyjściach z terminali i sortowni oraz przy przekazaniu kurierowi do doręczenia. Dane o lokalizacji przesyłki opatrzone datą i godziną przy skanowaniu są automatycznie umieszczane w systemie, do którego klient ma dostęp za pośrednictwem Internetu.

Firmy kurierskie na ogół umieszczają na swojej stronie opcję śledzenia przesyłki. Wystarczy tylko wpisać kod, aby wyświetliła się informacja o aktualnym miejscu przebywania naszej przesyłki.

Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować drogę naszej przesyłki, kontrolować szybkość jej transportu, a dzięki temu dokładnie przewidzieć czas jej dostarczenia. Śledzenie przesyłek pozwala też ustalić miejsce zaginięcia przesyłki, a tym samym szybciej ją odnaleźć lub ustalić, kto jest odpowiedzialny za jej zagubienie.